Susikuriam naują tuščią aplanką.
Pasidedame aplanką ten, kur patys galėtume rasti. Galima į programų failus pačioje pabaigoje (ten jis saugiai pasislėps), bet tada reikės kas kartą ten ieškoti. Galima bet kur, čia fantazijos reikalas.
Darbe, esu pasidėjusi tiesiog darbalaukyje. Darbalaukyje reikia iš karto įsidėmėti vietą (pagal darbalaukio piešinį), kad paskui rastumei pats. Taigi, į tą aplanką (folderį) , kad pašalinis mums žmogus nesiknaisiotų, pasidedame savo “slaptus” failus).
Jei silpnas kompiuteris ir dedam daug failų, geriau rasti kitą vietą, negu darbalaukis, nes visi failai, padėti ant darbalaukio užima vietą C diske, nors nerodomi, ir nežinai, nuo ko apkrautas kietas diskas. Tai jei mažas C diskas, slepiam dokumentuose ar kitur (programs files pačioje pabaigoje). mano atveju yra vietos – sporto salė.
Viskas susikūrėme pasidėjome savo numatytoje vietoje.
1) Spaudžiam dešinį pelės klavišą/pervardinti (rename)
2) ALT klavišą paspaudžiame ir laikom, kol parašome aplanko pavadinimą 255/paleidžiam klavišą. Folderio pavadinimas lieka be užrašo, tuščias.
3) Keičiame folderio išvaizdą į nematomą:
Dešinys pelės klavišas/properties (savybės)/customize (nežinau lietuviškai, gal tinkinti)/ change icon(pakeisti ikoną. Na tas paskutinis klavišiukas. Atsidaro ikonų rinkinys. Renkatės šitą tuščia vietą, kaip paveikslėlyje:
OK/apply/OK .
Viskas, kaip ir nėra aplanko. Bet jo vietoje spragtelėjus , arba tiesiog pele ant ekrano apibrėžus kvadratą (failų žymėjimas)– pasimato mažytis mėlynas kubelis. Atidarote, slepiate į jį savo failus, arba tiesiog naudojatės jomis.
Nuo specialisto nelabai paslėpsi. Jei jis įtars, ieškos, jei seivins kokį failą, gali pamatyti tarpą. Bet tik specai, o ne darbdaviai ar draugai.
Vėliau parašysiu, kaip, reikalui esant paslėpti visą disko skirsnį.
|